Sylwia i Dariusz Stanaszkowie

Od korporacji do wolności zbudowanej na flipach

Notka biograficzna

Para, która porzuciła dobrze płatne korporacyjne posady i z sukcesem zajęła się handlem mieszkaniami. Startowali od zera i w ciągu dwóch lat zbudowali biznes, który osiąga kilka milionów złotych przychodu rocznie, generując solidny zysk, znacząco przekraczający ich dochody z korporacji.

Pierwszą inwestycję w nieruchomości zrealizowali w 2006 r. kupując czteropokojowe mieszkanie na wynajem. Od tamtej pory systematycznie budowali portfel nieruchomości do wynajęcia ciągle poszukując pomysłu na własny biznes. Zainspirowani wykładem Michała Szafrańskiego na spotkaniu warszawskiego Mieszkanicznika jesienią 2013 r. postanawiają przeprowadzić „na próbę” pierwszego flipa. Kolejne transakcje utwierdzają ich w decyzji o porzuceniu pracy w korporacjach. Obecnie ich jedynym źródłem dochodu są inwestycje w nieruchomości – flipy, najem, podnajem. Realizują własne projekty oraz współpracują z inwestorami, którzy są zainteresowani handlem mieszkaniami lub zakupem rentownych nieruchomości na wynajem.

Sylwia Obiedzińska-Stanaszek

Sylwia ukończyła stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe rachunkowość i finanse przedsiębiorstw na Akademii Leona Koźmińskiego. Przez kilkanaście lat pracowała w branży telefonii komórkowej jako specjalista audytu wewnętrznego i project manager koordynujący projekty o wartości od kilkunastu do kilkuset milionów złotych.

Dariusz Stanaszek

Darek jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Podczas dwunastoletniej pracy w VIGO System zajmował się badaniami naukowymi oraz zarządzał działem sprzedaży. Nadzorował produkcję detektorów, które w misji JPL/NASA wylądowały na Marsie w łaziku Curiosity.

Tytuł prezentacji podczas szkolenia „Handel Mieszkaniami 2017”:

Od zera do flipera :-)